«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Вересень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 22:02:47

Головна » 2009 » Вересень » 16 » Закарпаття: "Лежачі поліцейські" хабарів не беруть...



Закарпаття: "Лежачі поліцейські" хабарів не беруть...
11:50:17
В розвинених країнах заходу найефективніший спосіб змусити автомобіль знизити швидкість перед пішохідним переходом – "лежачий поліцейський". Здавалося б, треба поставити їх на аварійно-небезпечних ділянках – і пішоходи будуть живі, і водії навчаться дотримуватись правил. Але на вулицях Ужгорода "лежачі поліцейські" – велика рідкість.
 
Декілька років тому у місті уже лежали "поліцейські" на дорогах, та недовго – нинішній мер міста Сергій Ратушняк через свої кишенькові ЗМІ довго і нудно критикував свого попередника – Віктора Погорєлова за невідповідність цих конструкцій європейським стандартам.
І вже за своєї каденції на початку 2007 «лежачих поліцейських», які пригальмовували швидкість руху авто по набережній Незалежності та Слов’янскій набережній (біля парку) в Ужгороді за наказам того ж Ратушняка демонтували і на дорозі залишились рівчаки-заглибини. А спільна комісія Ужгородського міськвиконкому та автоінспекції заборонила рух автотранспорту, визначивши лише час підвезення товарів та продуктів харчування у заклади розташовані в пішохідній зоні центру міста. Далі влада заявила, що в місті таки будуть влаштовані ці “поліцейські”, однак чомусь уже котрий рік поспіль їх “забувають” включити у витратну частину міського бюджету, а встановили бетонні надовби та ще й закрасили у смуги як у часи війни.
 
У той же час, “лежачий поліцейський” — це штучна дорожня нерівність, яка виготовляється з ПВХ (полівінілхлориду). Зверху нанесені смуги дорожньою фарбою жовтого кольору зі світлоповертаючими мікро кульками. В нижній частині елементу є заглиблення, що значно зменшує можливість пересування порогу чи його елементів в площині поперечній осі руху.
"Лежачий поліцейський" призначений для обмеження швидкості руху автотранспорту в місцях інтенсивного руху пішоходів, особливо дітей, по проїзній частині: поблизу шкіл і дитячих садків, магазинів, лікарень, закладів культури і відпочинку. Ні для кого не секрет, що завадити фатальній тенденції до збільшення кількості ДТП в Ужгороді вже не можуть ані даішники, ані самі водії транспортних засобів. Люди просто гинуть під колесами горе-автомобілістів. На дорогах міста є й такі ділянки, де постійно трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Та найбільше засмучує той факт, що місця концентрації ДТП розташовуються саме біля навчальних закладів. Тому біля вищеперелічених закладів просто необхідно встановлення такого виду шляхових споруд, які перешкоджають швидкому рухові водіїв, обмежуючи рух транспортного засобу до 20-40 кілометрів за годину, хоча вочевидь це заважає власним мерсам можновладців зухвало рухатись зі швидкістю 100 км/год. по вулицях міста.
Цікаві цифри наводить в одному з інтерв’ю тодішній начальник відділу організації дорожнього руху УДАІ ГУМВС підполковник міліції Олександр КОВАЛЬЧУК. За його словами, в Ужгороді на сьогодні встановлено лише один «лежачий поліцейський», що відповідає вимогам світових стандартів — це біля супермаркету “Вопак” на вул.Бестужева. Ще один є в Ужгородському районі в селі Минай поблизу заводу “Ядзакі”. Усе інше не відповідає стандартам, тож повинні бути ліквідовані. Ця проблема також впирається у кошти. «Лежачий поліцейський», — дійсно недешеве задоволення, але з метою безпеки наших дітей зробити це вкрай необхідно. Слід також встановити знаки про обмеження швидкості.
Також О.Ковальчук стверджував, що ініціювати встановлення “лежачих поліцейських” повинні органи місцевої влади за погодження ДАІ: “Ми постійно ініціюємо вирішення цієї проблеми, але відповідь одна: немає коштів! Хоча тільки в Ужгороді необхідно встановити 10-15 таких “лежачих поліцейських” біля шкіл, і обмежити швидкість до 20-30 км/год”. До речі, в сусідньому Мукачеві їх встановлено уже близько двадцяти.
 
Така недбалість влади до призводить до трагічних наслідків, про що свідчить невтішна статистика: тільки торік у різних ДТП краю загинуло 85 осіб, а вже цього річ скоєно 426 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 66 чоловік і 526 було травмовано. Серед них були і діти... Але жодна статистика не може сказати, скількох із цих дорожніх нещасть можна було б уникнути, якби на вулицях міста встановили “лежачі поліцейські”? Заклопотані своїми особистими справами, страхом позбутися керівних посад міські чиновники зі страхом чекають виборів, накопичують капітали, менше за все на світі переймаючись тим, що в будь-яку хвилину п’яний або просто неуважний водій на смерть зіб’є дитину біля школи. Саме тієї школи, біля якої С.Ратушняк так і не спромігся поставити “лежачого поліцейського”...
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 503 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...