«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Січень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 22:03:14

Головна » 2010 » Січень » 26 » Закарпаття: Область змушень розраховувати на власні резерви



Закарпаття: Область змушень розраховувати на власні резерви
10:44:36
Незважаючи на те, що 2010 рік країна розпочала без основного фінансового документу – державного бюджету, а відтак і бюджетів усіх рівнів, Закарпатська область продовжує розвиватись і будувати плани на перспективу. Цього понеділка, 25 січня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші провів нараду з керівниками районів і міст обласного значення, головних управлінь фінансів та економіки, управлінь охорони здоров’я та освіти та інших щодо роботи в умовах, що склалися.
 
Насамперед Олег Гаваші звернув увагу присутніх на необхідність вжиття всіх заходів, аби забезпечити нормальне життєзабезпечення області в умовах сильних морозів. В цьому контексті важливо забезпечити оплату за спожитий газ, щоб область отримувала його в достатній кількості. Окрема тема – інвентаризація медзакладів, де використовуються кисневі балони, і забезпечення всіх заходів безпеки. Відтак учасники наради проаналізували, які незавершені об’єкти будівництва чи реконструкції слід завершити першочергово, які по них перспективи фінансування.
 
Узагальнювали потреби в коштах на цей рік на місцях. З вини держказначейства України у 2009 році в області не проведено розрахунків на суму понад 70 млн. гривень, з яких 44,7 мільйона – це кошти місцевих бюджетів. З цієї загальної суми майже 27 мільйонів становлять борги по капітальних видатках на будівництво і капітальні ремонти об’єктів соціальної сфери, з яких 3,3 мільйона гривень – це зарплата будівельників. Як зазначали учасники наради, з початку року ситуація не поліпшилась, а навпаки – продовжує погіршуватись: кредиторська заборгованість зростає, і її треба чимшвидше погашати.
 
Однак станом на 22 січня в органах держказначейства залишаються не оплаченими видатки місцевих бюджетів на суму 68,6 млн. гривень, з яких майже 50 мільйонів – це видатки по захищених статтях. Тобто у січні не проводяться платежі навіть за медикаменти, харчування, спожиті енергоносії в бюджетних установах. На 1 січня 2010 року зі Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку область недоотримала близько 7 мільйонів гривень, тобто майже 30 відсотків запланованих коштів. При цьому навіть із профінансованих коштів 35,7 відсотка надійшли в область у грудні минулого року. Через те, що органи держказначейства не проводили розрахунків, значну частину коштів довелось повернути в державний бюджет. Через неналежне державне фінансування не введено в експлуатацію важливі для області об’єкти: школи у Дротинцях Виноградівського, Сокирниці Хустського, Новоселиці Тячівського районів, хірургічний корпус обласної клінічної лікарні та інші.
 
Наприкінці минулого року із п’яти ввідних об’єктів освіти введено в експлуатацію лише дві загальноосвітні школи в с. Мала Добронь Ужгородського району (друга черга) та в с. Негровець Міжгірського району, повідомили zakarpatpost.net в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації. На цей рік заплановано ввести в експлуатацію загальноосвітні школи у Вишці Великоберезнянського, Дротинцях Виноградівського, Лукові Іршавського, Верхній Визниці Мукачівського, Новоселиці Тячівського, Сокирниці Хустського районів, а також низку дошкільних закладів та об’єктів житлово-комунального призначення. – Не варто особливо розраховувати на кошти з державного бюджету, адже протягом ближчого часу, швидше всього, основний фінансовий документ держави прийнятий не буде, до того ж не відомо, які будуть його параметри.
 
Тому необхідно покладатися на власні сили. А не задіяні резерви на місцях, без сумніву, є. Тільки залишки по бюджетах розвитку області на сьогодні становлять близько 31 мільйона гривень. Тому зараз важливо визначитись із першочерговістю всіх об’єктів, не розпорошувати коштів, а зосередитись на завершенні розпочатого. Відтак максимальну увагу органам місцевого самоврядування слід звернути на консолідацію коштів бюджетів усіх рівнів, у тому числі за рахунок приватизації майна, продажу земель несільськогосподарського призначення, привабливих для інвестора. Тому я хочу, щоб із цієї наради ви всі вийшли із налаштуванням на конкретну роботу, – наголосив на завершення Олег Гаваші. 
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 372 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...