У четвер, 7 квітня під головуванням в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації відбулася нарада з прогнозування та розміщення об’єктів малої гідроенергетики на території Закарпатської області. Участь у нараді взяли представники Інституту «Діпроміст», головний архітектор Закарпаття Андрій Жига, працівники профільних управлінь.
Гідроенергетичні ресурси Закарпаття є найбільшими в Україні, — твердять науковці. Розробка схожих енергетичних проектів в області проводилася і раніше, проте, фінансування на той час не було достатнім. Новий поштовх у розвитку цієї сфери дали обласні депутати під час 3-ї сесії VI скликання, затвердивши Програму комплексного використання водних ресурсів області. – Ми повинні навчитися раціонально, з користю для господарства краю, використовувати гідроенергетичний потенціал річок, - відзначив Іван Бушко. – Будівництво гідроелектростанцій дозволить збільшити виробництво електроенергії. Крім того, посиляться протипаводкові заходи та боротьба з безводдям.
Головним розробником концепції Схеми використання річок області визначено «Закарпатське обласне агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій», яке створило робочу групу на виконання заходів першого етапу Програми. Було проведено обстеження на предмет розміщення об’єктів, підготовлено відповідні матеріали для містобудівної ради, що відбулася 24 березня. Нині Програма перебуває на етапі розробки схеми розміщення гідроелектростанцій.
– Мала гідроенергетика повинна лягти в основний планувальний документ території Закарпатської області. Зараз ми хочемо отримати прогнозоване розміщення об’єктів від Інституту «Діпроміст», – зазначив головний архітектор Закарпаття Андрій Жига.
Представники Інституту позитивно оцінили починання та рекомендували для подальшої реалізації об’єкту надати «Діпроміст» орієнтовні точки розміщення об’єктів на даному етапі та визначити Проект як пілотний.
Прес-центр ОДА
|