Незважаючи на те, що працівники міліції постійно здійснюють відповідні заходи, аби завадити стихійній торгівлі, все ж продавців на тротуарах, на жаль, вистачає.
Мабуть, немає потреби вкотре зауважити, що стихійна торгівля – явище шкідливе. Придбаний у таких місцях товар може спричинити виникнення шлунково-кишкових та інших захворювань.
Зрозуміло, що на дорозі чи обабіч неї не потрібно сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір. До того ж, там великий потік людей і можна торгувати продукцією, яка не пройшла лабораторних досліджень. Тому багато бабусь, намагаються чимскоріш продати молоко або молокопродукти домашнього приготування, уникнувши при цьому додаткових затрат. А до того, що цей товар може заподіяти шкоду покупцям, їм, звичайно, байдуже.
Тому працівники сектору ДІМ закарпатської міліції систематично вживають заходи, спрямовані на попередження правопорушень у торгівельній сфері. Правоохоронці, зокрема, проводять рейди, під час яких виявляють правопорушників і закривають підпільні торговельні точки.
Як з’ясувалося, найчастіше у невстановлених місцях торгують молоком та молочною продукцією, рибою, овочами, фруктами і навіть промисловими товарами.
У Мукачеві, наприклад, жвава підпільна торгівля відбувається зазвичай біля зеленого ринку – це вулиці Габермана, Возз’єднання, в мікрорайоні «Росвигово» -- вул.Зелена, Окружна і Закарпатська. За подібні правопорушення передбачається штраф від 1 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі, а за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – штраф від 6 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
Роботу правоохоронців в цьому напрямі ускладнює та обставина, що самі ж громадяни, ризикуючи власним здоров’ям, погоджуються купувати у таких місцях. Адже допоки є попит, буде й пропозиція. Тож надто ощадливим краянам не зайве, мабуть, буде нагадати відому приказку: «Дешеве м’ясо пси їдять».
Наталія МАШІКО
|