Як свідчить статистика, влітку, в пору відпусток та канікул, особливо активізуються злодії. Останні діляться на кілька категорій: "домушники”, "щипачі”, "автомобільні”, "барсеточники” тощо. Перші "чистять” квартири, другі--кишені та сумочки громадян, треті та четверті--автомобілі. І всі вони сподіваються на злодійський фарт, який залежить в першу чергу від пильності самих громадян. А вони, власне, не завжди обачні.
У літню спеку ми намагаємося якнайменше сидіти в задушливих міських квартирах. Хтось їде на море чи в гори, хтось іде на річку, треті шукають прохолоди на сільській дачі. А злодію лише й потрібно, аби квартира чи будинок залишилася без мешканців...
Як свідчить досвід, "бомблять” помешкання в основному вдень, коли вдома нікого немає. Приміром, днями обікрали ужгородську квартиру працівниці владної установи. Господарка помешкання зранку пішла на роботу, а коли повернулася, то виявила на дверях виламаний замок. З шафи в кімнаті зі сховку зникло 1500 гривень.
Два дні перед тим потерпіла інша ужгородка, жителька вул.Волошина. Невідомий зловмисник проник у коридор її квартири, звідкіля поцупив 500 гривень та дорогий мобільний телефон "Нокіа”.
Розпечені гарячим повітрям люди похилого віку нерідко втрачають пильність, стаючи легкою поживою для "щипачів”. Так, 74-річний пенсіонер з Ужгорода залишив на хвильку без нагляду на автовокзалі в Мукачеві свій поліетиленовий пакет, в якому були гроші в сумі 170 гривень та документи. Звісно, все це миттєво "дістало ноги”...
20-річна жителька Перечинщини зайшла післяобідньої пори в магазин у райцентрі. Дівчина й не почула, як спритний кишеньковий злодій витягнув з кишені її дорогу "Нокію”...
Традиційно ваблять злодіїв і великі супермаркети. Одні намагаються обманути пильність продавців та охорони й поцупити щось із товару. Інші "потрошать” залишені власниками на стоянці автомобілі. Треті намагаються витягнути в натовпі гаманець з кишені покупця. А днями серед ночі обікрали один із супермаркетів Ужгорода. Злодії проникли досередини через вікно підвального приміщення й викрали товару на значну суму. Незважаючи на те, що крамниця охороняється, ніхто нічого не чув...
--Аби не стати жертвою крадіїв, громадянам слід чітко дотримуватися простих правил безпеки,--наголошує в.о. начальника ГУМВС України в Закарпатській області полковник міліції Василь БУКОВЧАНИК.--По-перше, не залишайте без нагляду власні помешкання. Якщо покидаєте домівку на тривалий час (їдете на море, в село чи на дачу), попросіть за нею приглянути когось із родичів чи сусідів. Не варто тримати в квартирі великі суми грошей--для цього є надійні банківські установи. Потурбуйтесь про встановлення надійних дверей із недешевими замками, металевих грат на вікнах та балконі, якщо мешкаєте на перших поверхах. Але найкраще--зверніться до охоронних послуг Державної служби охорони. Як свідчить статистика, об”єкти під міліцейською охороною практично ніколи не стають жертвою крадіїв.
Друга порада--не варто носити при собі (особливо у зовнішніх кишенях, відкритих сумках, поліетиленових кульках) чи возити в машині великі суми грошей. Кваліфікованому злодієві достатньо лише миті, аби непомітно витягнути гаманець з кишені чи барсетку з автомобіля. Не залишайте гроші, документи та коштовні речі в машинах, коли йдете, навіть на нетривалий час, за покупками. Тим паче не залишайте їх там на ніч, особливо коли машина ночує не в гаражі чи на платній стоянці, а просто неба.
Власникам торгових об’єктів теж слід потурбуватися про надійну охорону. Відеоспостереження в самому об’єкті та на вході, як правило, відлякує злодіїв. А надійна решітка на вікнах і перед дверима значно утруднить проникнення всередину зловмисників. Хоча, повторюся, найкраще довірити охорону ваших статків професіоналам.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою крадія, негайно звертайтеся в міліцію. Не займайтеся "саморозслідуванням” і пошуком злодія. Чим швидше ви зателефонуєте на "102”, або звернетеся в найближче відділення міліції, тим більше шансів, що злочинця буде затримано.
ВЗГ ГУМВСУ в Закарпатській області
|