В області зареєстровано 7389 хворих на гостру респіраторну інфекцію та грип, з яких госпіталізовано 407 чоловік.
Серед недужих 1900 дітей дошкільного і 2654 – шкільного віку. Показник захворюваності становить 594 на 100 тисяч населення. Отже, за добу, тобто з 8.00 неділі, 1 листопада, кількість хворих зросла на 2042 чоловік.
На сьогодні лабораторно підтверджено смерть від грипу двох закарпатців – мешканців Ужгорода і Берегова. Життя чоловіка і жінки забрала пневмонія, викликана грипом штаму А3. Тобто це не каліфорнійський, або «свинячий», грип, а сезонний, який вже не раз циркулював на території нашої області. В обох випадках хворі займались самолікуванням і надто пізно звернулись за медичною допомогою.
В області здійснюється комплекс заходів із протидії поширенню небезпечної інфекції. Зокрема вже додатково отримано 200 тисяч марлевих пов’язок, з яких сто тисяч надійшло зі Словаччини. Протягом понеділка-вівторка швейні підприємства пошиють близько 700 тисяч марлевих пов’язок багаторазового використання. Ці маски розподіляють у всі міста і райони області. Передусім забезпечуватимуться ті, хто перебуває у групах ризику: медики, таксисти, працівники соцзахисту, торгівлі тощо, а також громадяни.
Школи, дитсадки і вузи – на карантині (наразі – на три тижні). Всі масові заходи на території області скасовуються. Керівникам міст і районів рекомендовано обмежувати, аж до закриття, роботу ринків.
У зв’язку із введенням з 30 жовтня 2009 року на території України вищого рівня небезпеки поширення грипу типу А (Н1N1)/Каліфорнія, стрімким зростанням в області захворюваності на гострі респіраторні інфекції головним державним санітарним лікарем Закарпатської області винесено постанову, якою передбачено проведення комплексу посилених протиепідемічних заходів на всіх адмінтериторіях області та у всіх організаціях і на підприємствах, незалежно від форми власності.
Такий посилений епідемічний режим передбачає обов’язкове носіння всіма працівниками масок, наявність в організаціях дезиінфікуючих засобів і збільшення кількості вологих прибирань приміщень тощо. З 1 листопада працівники санепідслужб проводять перевірку всіх організацій і підприємств. При порушенні режиму застосовуватимуться засоби адмінвпливу – аж до закриття організацій.
Крім того, Закарпатська обласна державна інспекція з контролю якості лікарських засобів здійснює постійний моніторинг рівня цін в аптечній мережі області на 10 основних медичних препаратів (противірусні і антибіотики) і засобів, повідомили zakarpatpost.net в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
В обласній інфекційній лікарні працює цілодобова телефонна лінія з питань профілактики ГРВІ та грипу. Громадяни можуть зателефонувати за номерами: 0-800-502-70-80 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні) та 64-23-96.
Як повідомляє обласне управління охорони здоров’я, у всіх містах і районах створюються резервні ліжко-місця – на випадок потреби.
Медики ще раз наголошують, звертаючись до людей: наше здоров’я передусім у наших же руках. Тому рекомендують по можливості обмежити відвідання місць скупчення людей, якщо ж виходите з дому, обов’язково вдягайте маску, дотримуйтесь правил особистої гігієни – часто мийте руки і якнайчастіше проводьте вологе прибирання та провітрювання приміщень. При найменших проявах гострого респіраторного захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою! Не займайтесь самолікуванням!
|