"Цього року Росія може записати на свій рахунок вже два скальпа - Ющенка і Бакієва: обох змістили претенденти, які відносяться до Москви дружелюбніше", - зазначили автори статті, які вважають, що Росія, "безумовно, відіграла ключову роль у цих подіях".
На їхню думкою, наступною мішенню для Кремля стане президент Грузії Михайло Саакашвілі (до речі, ще з минулого року кремлівські лідери публічно зустрічаються з видними грузинськими опозиціонерами). Та ж доля чекає і на президента Білорусі Олександра Лукашенка, який останнім часом дозволяє собі досить різкі випади на адресу Росії. За даними видання, Москва в недалекому майбутньому має намір замінити обох лідерів проросійськими опозиціонерами.
Російський політолог Сергій Марков заявив, що Москва втілить у життя в Грузії киргизький сценарій: у результаті народного перевороту Саакашвілі, як і Бакієв, втече і складе з себе президентські повноваження. Хоча обіцянка влаштувати в Грузії "другий Бішкек" звучить як хвастощі, заяви прокремлівського депутата все ж таки містять тверде зерно істини, вважає видання.
Журнал нагадує про теплі стосунки, які склалися між російським прем'єром Володимиром Путіним і лідером грузинської опозиції колишнім спікером грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе. На церемонії святкування 65-річчя Перемоги 9 травня Путін і Бурджанадзе стояли пліч-о-пліч. Після цього на знак повного взаєморозуміння між Росією і грузинською опозицією вони разом з мером Москви Юрієм Лужковим заклали перший камінь у фундамент військового меморіалу в Москві, ідентичного меморіалу в Кутаїсі, який Саакашвілі зруйнував минулого року.
При цьому, щоб перестрахуватися, Кремль робить подвійні ставки: російські лідери також запросили до Москви колишнього прем'єр-міністра Грузії Зураба Ногаїделі і колишнього соратника Саакашвілі Іраклія Аласанія.
Наступним в кремлівському списку, на думку Newsweek, може стати білоруський президент Олександр Лукашенко.
"Можливо, Москва надасть перевагу Андрію Саннікову - ветерану білоруської опозиції, який не надто близький Заходу", - йдеться в статті.
На думку видання, у нової стратегії Росії є несподівані плюси - можливо, вона знаменує перехід від "методів залякування" до "реальної дипломатії". "Пострадянський простір почне перетворюватися на співтовариство замість поля битви", - сподівається видання.