На слуханнях зазначалося, що стан реалізації права власності громадян на заощадження, компенсації втрачених (знецінених) заощаджень залишається однією з найгостріших проблем сьогодення, яка формує негативне ставлення громадян до влади, посилює зневіру людей у її здатності забезпечити дотримання вимог Конституції України щодо верховенства права та гарантування прав власності.
Промовці підтримали доповідачів у тому, що компенсація знецінених заощаджень упродовж усіх років здійснювалась за залишковим принципом. У виступах також відзначалося, що розв′язання проблем погашення заборгованості перед вкладниками та їхніми спадкоємцями, страхувальниками та їхніми спадкоємцями за договорами страхування має надзвичайно важливе загальнодержавне значення, оскільки подальше їх відкладення на невизначений термін призводить до посилення соціальної напруги в суспільстві.
Зауважувалося, що не виконуються окремі положення Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", зокрема частини другої статті 1, якою встановлено, що компенсації підлягають також грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років. Порядок, джерела та розмір компенсації за цими заощадженнями та страховими внесками, строки їх виплати досі законодавчо не визначені.
Учасники парламентських слухань звертали увагу на те, що, незважаючи на Рекомендації парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи", які відбулися 8 грудня 2003 року, урядом не вжито заходів для вивчення можливостей застосування позабюджетного фінансування процесу повернення заощаджень паралельно з бюджетним.
Уряду запропоновано розробити та внести на розгляд Верховної Ради нову редакцію Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"" щодо запровадження ефективного механізму повернення заощаджень громадян, спрямованого на вирішення питань життєзабезпечення вкладників.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, підбиваючи підсумки обговорення, висловив сподівання на те, щоб нинішні учасники парламентських слухань зібралися на такі ж слухання і підбили б підсумки боротьби української держави за повернення трудових заощаджень.