У середу, 27 жовтня, ракетний підводний крейсер Дмитро Донський вийшов у море для проведення 14-го випробувального пуску нової російської міжконтинентальної балістичної ракети Булава. Про це повідомляє Российская газета з посиланням на джерела в Севмаші та Біломорській військово-морській базі, де приписана субмарина.
Очікується, що Донський займе вихідну позицію для старту у відведеному полігоні Білого моря до п'ятниці, 29 жовтня. Саме на цей день, як заявили офіційні джерела у Військово-промисловій комісії і Головному штабі ВМФ, намічений пуск Булави.
Якщо він виявиться успішним, не відкидається, що вже наступний запуск можуть дозволити зі штатного носія - стратегічного підводного човна нового покоління Юрій Долгорукий, екіпаж якого нещодавно завершив програму заводських випробувань.
Нагадаємо, 7 жовтня успішно провели тринадцятий випробувальний пуск ракета Булава. Раніше міністр оборони РФ Анатолій Сердюков заявив, що до кінця 2010 року планується здійснити послідовно один за одним три випробувальні запуски Булави. У разі завершення серії випробувань, Булаву в 2010-2011 роках буде прийнято на озброєння.
*** Міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 Булава-30 (РСМ-56 для використання в міжнародних договорах, SS-NX-30 - за класифікацією НАТО) - новітня російська триступенева твердопаливна ракета, що розміщується на підводних човнах.
Двигуни першого та другого ступенів - твердопаливні, третього - рідинні - для забезпечення необхідної швидкості маневрування на етапі розведення бойових блоків. Старт ракети похилий, дозволяє АПЧ пуск ракети під водою.
Ракета може нести 6-10 гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу. Має маловисотний профіль польоту.
Розроблена в Московському інституті теплотехніки. Максимальна дальність польоту 8 тисяч кілометрів, система управління інерціальна, вага, що закидається, (корисне навантаження) - 1150 кілограмів, довжина в пусковому контейнері 12,1 метра, довжина без головної частини 11,5 метра.
Булава повинна в перспективі стати основою морських стратегічних ядерних сил, під цю ракету вже закладені нові підводні човни.
За матерiалами: Корреспондент
|