«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 23:58:16

Головна » 2010 » Грудень » 13 » Жодні протипаводкові заходи не врятують Закарпаття



Жодні протипаводкові заходи не врятують Закарпаття
05:49:50

Фахівці стверджують, що всі сили і кошти, спрямовані на боротьбу зі стихією - даремні. Закарпаття затоплюватиме, доки не перестануть вирубувати ліси, а це нереально.

Усі протипаводкові заходи, які щороку забирають багато сил і грошей, не зможуть врятувати Закарпаття від затоплення. Про це заявляють українські експерти і кажуть, що боротися треба з причинами повеней - вирубкою лісів та засміченістю малих річок.

Анатолій Петруня, прокурор Закарпатської області каже: "Це біда для Закарпаття: незаконна рубка лісу, транспортування краденого лісу. Дуже багато справ, коли ліс вирубують невстановлені особи, звичайно без лісової охорони тут не обходиться".

Ще одна причина – незаконна забудова на берегах річок.

Нагадаємо, що днями Закарпаття знову затопило. Цей грудневий паводок - кажуть люди - місцями був навіть сильнішим, ніж трагічна повінь 2001-го. Десятки сіл і сотні гектарів угідь постраждали у Свалявському, Виноградівському, Воловецькому, Міжгірському, Хустському та інших районах.

Не допоміг навіть центр автоматизованого стеження за опадами, рівнем води та температурою повітря в регіоні - поки єдиний протипаводковий проект в Україні , який повністю втілили в життя. Кожних п'ять хвилин, тут бачать, як на території області формується паводок і куди піде паводкова хвиля. Якщо до кінця реалізують протипаводкову програму, то зможуть перехоплювати й регулювати повеневі води.

Не допомогли і дамби, на які закарпатці віддали власні гроші – по 50 тисяч з деяких обійсть.

Закарпатці звинувачують владу, яка нічого не робить. Влада звинувачує закарпатців, які не віддають землю на будівництво укріплень. Експерти бачать причину у вирубці лісів. А в той же час, нагадаємо, влада Закарпаття переконана, що лісопереробна галузь регіону перебуває у скрутному становищі, тому і лісопереробники, і держлісгоспи, мають знайти спільну мову для термінового реагування на проблемні питання, а саме – збільшити обсяги вирубування.

Від лісопереробної діяльності, за словами губернатора області, до бюджету надходить надто мало грошей – близько одного відсотка всіх надходжень. На думку чиновників, це неприпустимо мало для області, більшість території якої вкрита лісами.

Яких збитків зазнало Закарпаття від цьогорічного грудневого паводку, поки невідомо. В регіоні це четверта руйнівна повінь за останні 12 років і десята за понад півстоліття.
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 357 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
В первом полугодии преступность в Украине выросла почти на треть
От черного чая у женщин и детей разрушаются кости
Инопланетяне общаются с помощью "космического Twitter`а"
Эксперт: Перед экзаменами полезно заниматься сексом
Суд заборонив акції протесту під час перебування у Києві патріарха Кирила
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...