"Більшість з них прибули з України, Білорусі та Сербії. Є значне число польських експертів з вертольотної справи. Також залучені бельгійські, англійські, французькі та грецькі громадяни", - зазначив експерт.
Крім того, на боці Каддафі в Лівії воюють вихідці з ЦАР, Чад, Нігеру, Малі і Сомалі, які також отримують до двох тисяч доларів на день.
Джерело в повстанській Національній раді в Бенгазі повідомило, що алжирські, російські та сирійські кадрові офіцери також допомагають Каддафі.
Найманці прибувають і відбувають з Лівії через контрольовані силами лівійського лідера військові аеропорти на півночі країни.
Нині армія Каддафі може налічувати близько 25 тисяч людей. ЗМІ відзначають, що крім цього, під командуванням синів лівійського лідера знаходяться від 35 тисяч до 50 тисяч добре озброєних повстанців.
У середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу правлячого більш ніж 40 років Каддафі, які згодом переросли у громадянську війну між урядовими силами і повстанцями. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що виступи організувала "Аль-Каїда", і він не має наміру йти у відставку.
19 березня коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - після відповідної резолюції ООН почала завдавати ракетні удари по території Лівії.
31 березня керівництво операцією в Лівії перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала назву Об'єднаний захисник, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів із захисту цивільного населення.