«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Травень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 12.05.2024, 16:08:30

Головна » 2008 » Травень » 15 » Головні проблеми музеїв – кадри та туалети



Головні проблеми музеїв – кадри та туалети
15:01:41
Загалом в області нараховується 8 державних музеїв, 90 громадських і 2 меморіальні будинки-музеї А.Коцки та Ф.Манайла, в яких зберігається 207 345 пам’яток. У 2007 році музеї області відвідало близько 200 тисяч осіб. Такі дані повідомив на прес-конференції, приуроченій святкуванню Дня музеїв, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба.
 
Лише в одному краєзнавчому музеї, котрий є базовим в області, упродовж минулого року побувало 40 тисяч відвідувачів, за рахунок чого музей зумів заробити 360 тисяч грн. У той же час музей, що знаходиться по сусідству - Обласний музей народної архітектури та побуту - отримав дивіденди від поціновувачів старовинної архітектури у розмірі лише 100 тисяч. Хоча всім відомо, що майже всі весілля, які проходять у місті, не обходяться без відвідин саме цього музею. Можна зробити висновки, що нема належного контролю за фінансовими надходженнями. Прикро й те, що на території музею-скансену «Закарпатське село» відсутні елементарні речі – нема туалету. Глеба зауважив, що порадить керівництву музею поставити на його території бодай кілька біо-туалетів. Розкритикував Глеба і роботу керівництва заповідника, яке відповідає за збереження відомого на весь світ поля нарцисів. «За те, що туристи відвідають нарцисові поля, беруть 5 гривень. Але натомість не створили жодних комфортних умов для екскурсій. На всій території немає жодної урни для сміття, не те що туалетів, не збудували нормальної під’їзної дороги», - зауважив Юрій Федорович.
 
З позитивних надбань Глеба визначив збільшення кількості музеїв в області. Лише минулого року було створено 19 громадських музеїв. За підтримки влади в області планують відкрити ще два – в с.Келечин - музей Карпатської України та відновлять на території заповідника «Синевир» музей лісосплаву.
 
Конкретно роботу музеїв проаналізував директор Обласного краєзнавчого музею Юрій Шеба. Головною проблемою він назвав кадрову. Сьогодні в найбільших музеях краю - 40% фахівці пенсійного віку. За словами Шеби, їх просто ніким замінити. До прикладу, у Хотинському замку існує жорсткий конкурс, навіть на посаду прибиральниці. Щоб отримати її, претендентка повинна пройти навіть своєрідний кастинг - бути високою і обов’язково мати світле волосся. Та й недарма - її зарплатня «на руки» становить 1 600 грн. Керівник музею розкритикував роботу обласних музеїв - художнього та народної архітектури і побуту - за відсутність сталих експозицій. «Якщо їх нема, то музеї, як такі, просто не існують», - зауважив Шеба.
 

Святкуватимуть цього року День музеїв доволі помпезно за спонсорства Українського союзу промисловців та підприємців: на території краєзнавчого музею пройдуть лицарські турніри, вистави лялькового театру, виступатиме знаменитий «Кантус», естрадні співаки і танцювальні колективи, а юним відвідувачам музею роздаватимуть морозиво.

Роман СЕНИШИН

Категорія: Наука та ІТ | Переглядів: 688 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Українська діаспора в Росії просить Мєдвєдєва дозволити трансляцію українських каналів
У школи повернулась 11-річна освіта
Незаконне ввезення до України автомобіля «Chrysler» попередили працівники Чопської митниці
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Ученые предупреждают о возможной сексуальной эпидемии
За кожен зайвий метр українців можуть змусити платити по 10 гривень
Шевчук зазначив, що говорити з Путіним можна і без "тремтіння колін"
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...