«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 09.05.2024, 05:47:13

Головна » 2009 » Квітень » 2 » Як президентські вибори позначаться на економіці?



Як президентські вибори позначаться на економіці?
13:19:43
За оцінками багатьох експертів, пік кризи варто очікувати восени. Саме на цей час Верховна Рада призначила проведення виборів президента. Як це позначиться на українській економіці, і яких наслідків варто очікувати? 
 
Президентські вибори мають відбутися у жовтні. Таке рішення у середу ухвалила Верховна Рада. Щоправда, Президент Ющенко вважає, що волевиявлення варто проводити в січні. Він планує внести до Конституційного Суду подання щодо відповідності парламентської постанови нормам Основного Закону.

 

Фактор нестабільшості

 

Між тим, за оцінками багатьох експертів, пік економічної кризи в Україні ще не пройшов. Цілком імовірно, що його слід чекати восени, саме у період передвиборчої кампанії. Тож, рішення проводити президентські вибори у жовтні, а будь-які вибори є фактором нестабільності, для української економіки невигідне. На думку начальника аналітичного департаменту компанії «Ренесанс девелопмент» Владислава Перевишка, це може негативно вплинути на інвестиційний клімат.

 

«Більшість аналітиків прогнозують на осінь погіршення ситуації, то ще й на додачу політична нестабільність аж ніяк нам не потрібна. Політична нестабільність і так поглибить ситуацію, яка зараз не найкраща. З економічної точки зору (вибори) – це зайвий фактор нестабільності. В умовах того, що нам потрібні інвестиції, в усі сфери, чинник, який дестабілізує відношення, нам абсолютно непотрібен. Можуть виникнути, наприклад, з отриманням нових кредитів чи пролонгуванням існуючих», – вважає Владислав Перевишко.

 

Чим швидше, тим краще?

 

Одначе, в експертові середовищі існують і інші думки. Якщо зважити на те, що від початку фінансово-економічної кризи влада не надто багато уваги приділяла її подоланню, то для української економіки було б набагато краще, якби вибори пройшли швидше, каже в інтерв’ю Радіо Свобода директор Міжнародного інституту приватизації Олександр Рябченко: «Я не бачу, щоб влада і за відсутності виборів задіяла якісь ефективні кроки з подолання економічної кризи. Тож, чим швидше вибори закінчаться, тим краще буде для держави та економіки. Тож краще, якщо вони будуть проведені у жовтні. З економічної точки зору доцільніше їх проводити раніше, а не перебувати у непевності».

 

Для того, аби ухвалювати антикризові рішення, влада має йти на непопулярні кроки, зазначає пан Рябченко. А зважаючи на близькість виборів, робити це нікому невигідно. Тож, дієвих кроків, направлених на подолання кризи, можна очікувати лише після їх проведення.
 
 
Категорія: Україна | Переглядів: 588 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Составлен топ-лист книг Третьего Рейха
Ужгород: Завтра відбудеться зустріч з учасниками Всеукраїнської велоестафети
Опозиція замінує Раду, щоб не допустити двомовності в Україні
У Білорусії розбився МіГ-29 разом з екіпажем
В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів
Міліція: водій автобуса, протараненого потягом, міг бути сектантом
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...