«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 09.05.2024, 15:43:56

Головна » 2009 » Квітень » 2 » В Ужгороді аналізували виконання заходів комплексного протипаводкового захисту



В Ужгороді аналізували виконання заходів комплексного протипаводкового захисту
18:00:08
Сьогодні область з робочим візитом відвідав голова Державного комітету України по водному господарству Василь Сташук. Під його головуванням відбулось чергове засідання міжвідомчої координаційної ради з виконання Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2006-2015 роки.

 За словами Василя Сташука, цього разу в Ужгороді аналізували виконання заходів комплексного протипаводкового захисту у 2008 році. Розглядали і освоєння державних коштів.

– Липневий паводок показав, що курс, окреслений Програмою, правильний, – відзначив Василь Андрійович. –Гідротехнічні споруди, які на Закарпатті звели в минулих роках за проектами наших інститутів, збудовано якісно. Подякував працівникам обласного водного господарства, будівельникам, дорожникам, лісівникам, земельникам, що потужно спрацювали торік.

Також Василь Сташук повідомив, що на прикладі комплексного протипаводкового захисту Закарпаття, спеціалісти Держводгоспу,  за участі представників 33 інститутів Академії наук України, Академії аграрних наук України розробили комплексну протипаводкову програму Прикарпаття, котру було затверджено у грудні торік. – Це 6 західних областей, потерпілих від липневого паводку. Програма передбачена до 2025 року, має відповідний кошторис, – сказав голова Держводгоспу. Тож є  дві цільові Програми, в яких, зокрема враховано і європейський досвід. За словами Василя Андрійовича, торік вдалося залучити майже 4 млн.грн. технічної допомоги сусідніх держав, адже комплексний захист в басейні р. Тиса безпосередньо стосується угорців, словаків, румунів.

Щодо фінансування цієї Програми цьогоріч, як відзначив голова Держводгоспу, без урахування стабілізаційного фонду профінансовано близько 20% (близько 38 млн. грн. при потребі 214 млн. грн.) від запланованого. У стабілізаційному фонді, за його словами,  на виконання Програми теж передбачено 50 млн. грн.

– Темпів не зменшуватимемо. На 11 об’єктах Закарпаття відновлено роботи, – запевнив Василь Сташук. –  В основному працюють на Рахівщині та Тячівщині (Ясіня, Тересва), приступили до нового етапу розвитку Програми, тобто до проектування протипаводкових ємностей, акумулюючих польдерів. Розпочати роботи готові вже цьогоріч.

 Говорив Василь Сташук і про будівництво ГЕС. За його словами, це питання розглядатиметься на найближчому засіданні технічної ради. Є деякі напрацювання, дано відповідні доручення. – Розглядаються проекти, які для генерування електроенергії використовуватимуть турбулентність руху води. Це більше підходить для водного потенціалу Закарпаття, – пояснив він. – Питання важливе. Спільно працюємо у цьому напрямку з нашими інститутами, науковцями. До речі, у держпрограмі Прикарпаття теж передбачено будівництво малих ГЕС, зокрема в Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській областях, повідомили zakarpatpost.net в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 508 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів
ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України
Україна не скоротить викиди парникових газів
Офіційний курс валют на понеділок, 25 жовтня
Студентські протести в Лондоні обернулися погромами: 32 затриманих
Відомтсво Азарова зобов’язалось за півроку заплатити Microsoft 100 мільйонів доларів
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...