«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 03:44:19

Головна » 2009 » Липень » 2 » Закарпаття: У краї проживає біля 33 тисяч румун



Закарпаття: У краї проживає біля 33 тисяч румун
07:55:41

Про це сказав М. Кічковський на відкритті  у Сату Маре пам’ятника Шевченку.

 

1 липня ц.р. голова облради Михайло Кічковський на запрошення повітової ради Сату Маре ( Румунія) взяв участь у відкритті пам’ятника Тарасу Шевченку, встановленому на площі Васіле Лукача, повідомили zakarpatpost.net в обласній раді.

 

Це, справді, – визначна подія для української громади як України, так і Румунії. Адже українська меншина у повіті Сату Маре налічує близько 1500 осіб, а взагалі в Румунії проживає близько 62 тисячі румунських українців. Тут працюють українські школи, українськомовні дитячі садочки, видаються українські друковані видання, серед яких румунською мовою - газета Союзу Українців Румунії „Український кур''''єр”, українською – культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії „Вільне слово”, літературно-культурний журнал українських письменників Румунії „Наш голос”, журнал для українських дітей Румунії „Дзвоник” та ін.

 

Звертаючись до присутніх зі словами – привітаннями М.Кічковський зазначив, що звістка про відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку у м.Сату-Маре сприйнята на Закарпатті, у всій Україні з радістю і піднесенням. Адже така акція – яскравий приклад глибокої поваги румунського народу до культурної спадщини, духовних надбань народу України. А в наших добросусідських відносинах – це ще один важливий крок до їх зміцнення, збагачення, збереження і примноження набутих упродовж тривалого історичного періоду, традицій. До всього – це результат демократичних перетворень у Румунії, які дали можливість українській громаді розвивати свою самобутню національну культуру, духовність, так само, як в незалежній Українській державі аналогічні умови і можливості гарантовані румунській національній меншині.

 

На сьогодні на Закарпатті, далі вів промовець, – проживає біля 33 тисяч румунів. Вони мають своїх представників у обласній, Тячівській і Рахівській районних радах.

 

В області діють чотири національно-культурні товариства румунів.

 

В Ужгородському національному університеті успішно функціонують кафедра класичної та румунської філології, відділення румунської мови та літератури.

 

А те, що закарпатці високо шанують румунську духовність свідчить пам’ятник класику світової та румунської літератури Міхаю Емінеску в с.Біла Церква Рахівського району. Упродовж багатьох років в Закарпатській державній телерадіокомпанії працює редакція румунського мовлення. В області видаються дві румунсько мовні газети – „Мараморошани“ і „Апша“. Депутати обласної ради ухвалили Програму забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2007 – 2010 роки, а також Регіональну програму співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року. Їх реалізації сприяють підписані у грудні 2007 року Протокол намірів про співробітництво між повітовою радою Марамуреш і Закарпатською обласною державною адміністрацією та у жовтні 2008 року Угода про торговельно - економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Закарпатською областю і повітом Сату-Маре. Сприяє розширенню наших взаємозв’язків і спільна участь прикордонних повітів Румунії і нашої області в Міжнародній Асоціації „Карпатський Єврорегіон“, де ми шукаємо шляхи вирішення багатьох економічних, соціальних питань і, звичайно, однаково важливих для нас і для вас проблем, пов’язаних з екологічною ситуацією в Карпатах.

 

Як голова ради Міжрегіональної асоціації „Карпатський Єврорегіон“ , – наголосив М.Кічковський, – висловлюю впевненість, що за активної участі й підтримки наших партнерів з прикордонних регіонів Румунії поглибиться транскордонне співробітництво, а також нове дихання отримають туризм, інвестиційна політика, взаємодія між територіальними громадами.

 

Сьогоднішнє свято – відкриття пам’ятника Шевченку – переконливе підтвердження того, що Великий Кобзар – дорогий і потрібний нам сьогодні. Адже у Шевченковій творчості біблейська далеч історії мудро гомонить із сьогоденням, досвід минувшини вступає в перегук із сучасним життям, з мужнім, невигубним устремлінням у майбутнє.

 

На згадку про цю прекрасну зустріч голова облради передав нашим співвітчизникам – українцям Румунії від Закарпатської облради, облдержадміністрації бібліотечку видань творів класиків української літератури та сучасних майстрів художнього слова.
 
 
 

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 516 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Закарпаття: У Мукачеві затримали групу наркоділків
Погода у Закарпатті та Ужгороді 19 серпня
Середня сума хабара в Україні склала 24 тисячі гривень
Ужгород: У неділю в Ужгороді очікується лише 18 тепла
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...