«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 08:46:48

Головна » 2009 » Липень » 14 » Закарпаття: Яка доля очікує на золоторудник у Мужієво?



Закарпаття: Яка доля очікує на золоторудник у Мужієво?
16:15:18
 
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Стан справ на закарпатському золоторуднику. Доля збанкрутілого підприємства «Закарпатполіметали» (с. Мужієво Берегівського району).

 

ТзОВ «Закарпатполіметали» — єдине в Україні підприємство, що добувало золото. Господарським судом Закарпатської області у відношенні золоторудника порушена справа про банкрутство, призначений розпорядник майна та затверджений комітет кредиторів.

Володимир Гуртовий, арбітражний керуючий, розпорядник майна ТзОВ «Закарпатполіметали» розповів, що до його обов’язків наразі входить вжиття заходів по збереженню майна золото рудника, а саме – обмеження дій керівництва боржника та недопущення відчуження ним активів підприємства поза процедурами банкрутства. Судову справу про визнання підприємства банкрутом порушено 9 червня 2008 року. Натомість, за словами В. Гуртового, директор підприємства ухиляється від зустрічі з ним та комітетом кредиторів та постійно оскаржує всі процесуальні документи, унеможливлюючи рух справи.

 

«Це створює проблему для самого підприємства, бо якби все було зроблено вчасно, то вже б розглядалися шляхи вирішення питання з кредиторами, а найголовніше, йшлося б про ліквідацію заборгованості із зарплати близько 300 працівникам (наразі вона становить майже 3 млн. грн.). Люди не можуть зареєструватися у центрі зайнятості і отримати хоч якісь гроші, бо директор не розпочав процедуру звільнення працівників коли для цього були вже підготовлені всі документи. Натомість з дня порушення справи про банкрутство заборгованість збільшилась майже вдвічі Тому постає питання хто винен, що підприємство дійшло до такого стану і хто за це повинен відповідати», — каже В. Гуртовий.

 

Доповідач також стверджує, що наразі існує небезпека розкрадання майна золоторудника: «ТОВ «Сауляк» оголосило у берегівській пресі, що без жодного погодження з розпорядником майна та кредиторами здійснює охорону майна підприємства як свого, бере на облік його майно, щоб нібито продати і погасити зарплату працівникам. Однак законних підстав для цього немає. Тим більше, не відомо як одне підприємство виплачуватиме зарплату працівникам іншого, це юридична нісенітниця», — зауважив Володимир Гуртовий.

За його словами, збагачена золоторудна сировина на території с. Мужієва здатна при відповідному професійному підході забезпечити кошти для погашення заборгованості перед кредиторами. Натомість згадане ТОВ «Сауляк», за словами В. Гуртового, оголошує, що це відходи, а не руда, і їх начебто слід утилізувати.

 

Дмитро Зайцев, голова Комітету кредиторів у справі про банкрутство підприємства зазначив, що усього кредиторів у золоторудника є 15 юридичних осіб. Кредиторам «Закарпатполіметали» боргує близько 29 млн. грн. Представники кредиторів намагалися дізнатися, чи ведеться бухгалтерський облік на підприємстві, чи є у нього майно і ліцензії на здійснення діяльності, чи ведеться охорона потужностей. Однак боржник в особі директора, який перебуває на цій посаді 1,5 років, за словами доповідача, не надає жодної інформації незважаючи на неодноразове звернення до нього з цього приводу. Без неї неможливо вирішити, яким шляхом вирішити ситуацію, чи може підприємство відновити роботу і як погасити заборгованість перед працівниками, чи підлягає золоторудник ліквідації чи санації. «Навіть державна установа, яка є головним учасником підприємства (ДАК «Укрполіметали» володіє часткою 94 %), не можуть вплинути на директора навіть щодо надання ним інформації про стан підприємства. Цілі затягування справи нам не відомі, — каже Д. Зайцев.

 

— Наразі найголовніші питання — знайти будь-які шляхи для погашення зарплати працівникам».

 

Присутній на прес-конференції директор ТзОВ «Закарпатполіметали» Василь Василинець запросив журналістів на підприємство, щоб показати, що призвело його до банкрутства, яке директор вважає незаконним. На його думку, роботу підприємства відновити неможливо. Причини занепаду — знос обладнання, використання при видобутку золота лише одного методу тощо. За словами директора, ринкова вартість наявного на підприємстві майна становить тільки 1,8 млн. грн.
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 542 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Закарпаття: У Мукачеві затримали групу наркоділків
Погода у Закарпатті та Ужгороді 19 серпня
Середня сума хабара в Україні склала 24 тисячі гривень
Ужгород: У неділю в Ужгороді очікується лише 18 тепла
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...