«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 09.05.2024, 12:40:40

Головна » 2010 » Грудень » 23 » В Ужгороді успішно пройшла перша операція по вставлянню дентальних зубних імплантантів



В Ужгороді успішно пройшла перша операція по вставлянню дентальних зубних імплантантів
11:17:56
 
29-річний хлопець у стоматологічному кріслі час од часу перекладає ногу на ногу, великим і вказівним пальцем рук крутить бублики – мовляв, усе о’кей. Довкола нього клопочуться два лікарі й медична сестра. За якихось 15 хвилин пацієнт піднімається з крісла й задоволено всміхається.

Так, здавалося б, буденно, ніби звичайне пломбування, пройшла перша на Закарпатті операція, в ході якої було вставлено дентальні імплантанти на місце двох втрачених бокових нижніх зубів.

Імплантанти зазвичай сприймаємо за аналогією з силіконом у грудях або ж з пересадженням донорської печінки. Проте у стоматології, – пояснює керівник клініки імплантології, доцент кафедри хірургічної стоматології стоматфакультету УжНУ Євген Костенко, – йдеться про титановий або ж цирконієвий, образно кажучи, шуруп, який вставляють у щелепу як штучне продовження зубного кореня, аби згодом закріпити на ньому те, що звикли називати коронкою. А різниця – коронку не треба чіпляти на сусідні здорові зуби, відповідно їх для цього обпилюючи й травмуючи.

Перед операцією, хоча стоматологи кажуть, що це надто гучна назва, йдеться, за часом виконання радше про маніпуляцію, пацієнту роблять томограму. Відтак усі нюанси вставлення імплантантів попередньо моделюються у 3D форматі на комп’ютері. Застосовується тільки місцева анестезія, майже як при «звичайному» відвіданні стоматолога. Тому після процедури не потрібне ніяке відлежування й оговтування. Приблизно за три місяці, коли шов на яснах заживе, можна ставити власне зуби.

Яків, кому вперше на Закарпатті в клініці на стоматологічному факультеті УжНУ вставили імплантанти, каже, що втратив зуби у студентські роки через власне недбале ставлення: до лікарів ішов, коли вже дуже боліло та й потрапив не до надто сумлінних фахівців. Тепер же хочеться мати й чим жувати, і гарно виглядати. Адже, як відомо, крім суто практичної потреби, естетика в стоматології має дуже велике значення. І саме імплантанти можуть її забезпечити.

Як утілити мрію, аби імплантологія – тренд №1 у стоматології – стала реальністю для закарпатців, декан стоматфакультету УжНУ Юрій Переста задумав у травні цього року. 26 жовтня уже відкрили клініку імплантології на першому поверсі факультету. Провідні стоматологічні фірми і фахівці Словаччини допомогли обладнанням і досвідом. А 20 грудня пройшла й перша операція, після якої цю маніпуляцію «поставлять на потік». Тут буде «три в одному»: студенти зможуть навчатися передових технологій, лікарі-практики – здобувати новий досвід, а пацієнти набувати, без перебільшення, нову якість життя. У що обходитиметься останнє, лікарі не оголошують: кажуть, треба визначатися в кожному конкретному випадку після огляду пацієнта, але переконують, що це абсолютно доступно.
 
 
Джерело: http://www.mukachevo.net
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 380 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів
ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України
Україна не скоротить викиди парникових газів
Офіційний курс валют на понеділок, 25 жовтня
Студентські протести в Лондоні обернулися погромами: 32 затриманих
Відомтсво Азарова зобов’язалось за півроку заплатити Microsoft 100 мільйонів доларів
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...