«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 09.05.2024, 15:30:54

Головна » 2010 » Квітень » 2 » Закарпатцям буде ще складніше отримати шенгенську візу



Закарпатцям буде ще складніше отримати шенгенську візу
06:02:52
Новий Візовий кодекс Європейського Союзу, що набуває чинності 5 квітня 2010 року, ще більше ускладнить для українців і без того непростий процес отримання шенгенських віз, пише тижневик «Коментарі:».

Як зазначає видання, багато з позитивних на перший погляд новацій кодексу можуть залишитися не більш ніж деклараціями. До таких, зокрема, належить положення, що нібито захищає права заявників (набирає чинності через рік, 5 квітня 2011 року). Як пише видання, можливість оскарження відмови у видачі візи стане обов’язковою для всіх країн Шенгенської зони (досі кілька країн цього не дозволяли), причому в листі про відмову має бути прописана процедура такого оскарження. Однак, відзначають «Коментарі:», як це право може бути реалізоване на практиці, можна побачити вже зараз: багато дипломатичних місій, не довго думаючи, відправляють «скаржників» в адміністративні суди в столицях своїх країн.

Водночас новий кодекс розширює можливості консульств щодо відмови у в’їзді заявникові, який не сподобався. До нинішніх чотирьох причин відмови додаються відсутність страховки й «обґрунтовані сумніви щодо дійсності наданих документів або можливості підтвердити зазначені в них дані, а також щирості намірів заявника покинути територію Шенгену до закінчення терміну дії візи».

Крім того, зауважує видання, консульства, як і раніше, зможуть варити воду, вимагаючи від заявників надати додаткові довідки: Візовий кодекс не передбачає єдиного й повного переліку документів для одержання дозволу на право в’їзду в Європу. У документі прописаний тільки «базовий набір» довідок.

Не справдилися й очікування щодо можливості заповнювати анкети українською мовою. Відповідно до Візового кодексу, є п’ять можливих варіантів подачі анкети: мовою країни, у якої запитується віза (транзитної), мовою приймаючої держави, на мовах обох країн, мовою держави – представника (якщо в країні немає посольства країни призначення), а також на одній з офіційних мов ЄС.

Теоретичними поки що залишаються можливість прямого доступу до консульських установ і обмеження вартості послуг посередницьких комерційних структур (не більше 50% консульського збору), заявлені в новому Візовому кодексі.

У більшості випадків, пишуть «Коментарі:», послуги «візових центрів» коштують як мінімум 70% від візового збору. Ні в посольствах, ні у візових центрах «Коментарям:» не змогли повідомити, чи планується знижувати ціни на ці послуги. Зокрема, на сайті Візового центру Посольства Іспанії інформація про найближчу зміну тарифів стосується переходу з 1 квітня на сплату консульського збору в гривні. Розмір сервісного збору значиться на рівні 21 євро + 20% ПДВ.
 
 
 
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 379 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів
ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України
Україна не скоротить викиди парникових газів
Офіційний курс валют на понеділок, 25 жовтня
Студентські протести в Лондоні обернулися погромами: 32 затриманих
Відомтсво Азарова зобов’язалось за півроку заплатити Microsoft 100 мільйонів доларів
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...