«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 09.05.2024, 04:53:17

Головна » 2011 » Червень » 3 » Закарпатська Міжгірщина на 100 % охоплена медичною допомогою за принципом сімейної медицини



Закарпатська Міжгірщина на 100 % охоплена медичною допомогою за принципом сімейної медицини
10:37:15
 
 
Цими днями відбулася планова колегія медичних працівників Міжгірського району. Одне з головних питань, яке розглядалося на ній, було надання медичної допомоги населенню на засадах загальної практики сімейної медицини (ЗП-СМ).

Роботу колегії розпочала начальник відділу охорони здоров'я РДА Оксана Маршалик, яка, зокрема, відзначила, що на сьогоднішній день за умов реформування медичної галузі, ЗП-СМ є провідним напрямком у роботі.

— Звичайно, — сказала Оксана Михайлівна, — ідеальної системи охорони здоров'я поки що не існує. — Але слід констатувати, що в Україні формується замовлення на створення в структурі первинної ланки охорони здоров'я лікаря особливої категорії, тобто сімейного. З 2001 року, коли була затверджена районна програма ЗП-СМ, відбулося поетапне перепрофілювання сільських закладів охорони здоров'я. Таким чином, за станом на поточний рік всі сільські амбулаторії йменуються амбулаторіями ЗП-СМ. Нещодавно відділення ЗП-СМ відкрито в райполіклініці, яким завідує лікар Марія Гримут, та в дільничній лікарні с. Колочава. А це свідчить про те, що на сьогоднішній день населення району 100-відсотково охоплено медичною допомогою за принципом сімейної медицини.

— Але, — продовжила Оксана Михайлівна, — це поки що лише кількісні показники. — Виникає необхідність не тільки у формуванні якісно нової системи надання допомоги населенню, а й якісно нового спеціаліста — лікаря загальної практики. Сімейна медицина є запорукою покращення не тільки якості надання медичної допомоги населенню, але й підвищення авторитету і соціального статусу лікаря. Це медицина майбутнього у вітчизняній охороні здоров'я.

Перші кроки практичної діяльності відділення ЗП-СМ уже відчули на собі мешканці райцентру. Спеціалісти-медики робили подвірні обходи населення, відвідали установи та організації селища, за яких міряли артеріальний тиск, робили аналіз крові на наявність цукру в організмі.

Потім відбувся практичний семінар на базі районної поліклініки з практикуючими лікарями амбулаторій ЗП-СМ, який провели завідуюча районним відділенням ЗП-СМ Марія Гримут та начальник відділу охорони здоров'я РДА Оксана Маршалик.

Марія Петрівна ознайомила колег з наказами райлікарні та відділу охорони здоров'я РДА щодо створення відділення ЗП-СМ при районній поліклініці та дільничній лікарні с. Колочава. Як лікар, повела мову про необхідність її створення, що допоможе підняти рівень медичної галузі загалом та престиж лікаря зокрема. Також повідомила про те, що до районного відділення ЗП-СМ входять 7 дільниць, у яких працюють 14 лікарів та стільки ж медичних сестер. Інформувала про результати подвірних обходів медиками жителів райцентру.

— На жаль, дуже рідко людина відвідає лікаря лише для того, аби поміряти артеріальний тиск, — сказала Марія Петрівна. — Та як засвідчили подвірні обходи, нашими працівниками виявлено чимало таких, у кого підвищений артеріальний тиск, навіть виявлено надлишковий вміст цукру в крові і при цьому людина не відчуває своєї хвороби. Таких вже взято на облік і зараз ведеться їх лікування.

Учасники семінару ознайомилися з відповідними законодавчими документами щодо створення амбулаторій ЗП-СМ, порушили проблемні питання в роботі з групами ризику, диспансерними хворими тощо.

Лікар загальної практики сімейної медицини Любов Авраменко конкретно повела мову про важливість і необхідність проходження населенням району флюорографічного обстеження та впровадження адаптованої ДОТС-стратегії (раннє виявлення туберкульозу). Продовжуючи думку колеги, лікар-рентгенолог Мирослава Пазина говорила про шляхи покращення роботи з населенням щодо ФГ-обстеження з метою раннього виявлення туберкульозу.
Про порядок ведення документації із загальної диспансеризації та деякі питання подвірних обходів порушила у своєму виступі лікар ЗП-СМ Тетяна Пшенична. Аналіз виїзду на дільниці працівників районної лікарні та райсанепідемстанції з питань перевірки стану протитуберкульозної роботи зробив заступник начальника відділу охорони здоров'я РДА Анатолій Пшеничний.

На завершення роботи практичного семінару начальник відділу охорони здоров'я РДА Оксана Маршалик відзначила, що охоплення нашого населення сімейною медициною — це тільки початок великої роботи в охороні здоров'я Міжгірщини. І успішність її залежатиме як від працівників медицини, так і самих пацієнтів, які повинні діяти в унісон. Сімейна медицина — це та платформа, яка веде до утворення центру первинної медико-санітарної допомоги у районі.

Марія РУБЕЦЬ, "Верховина" для mizgir.com.ua


Джерело: http://zakarpattya.net.ua
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 350 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Оборонний комплекс часів Другої світової війни – Лінію Арпада – на Закарпатті перетворюють на туристичний об’єкт
Составлен топ-лист книг Третьего Рейха
Ужгород: Завтра відбудеться зустріч з учасниками Всеукраїнської велоестафети
Опозиція замінує Раду, щоб не допустити двомовності в Україні
У Білорусії розбився МіГ-29 разом з екіпажем
В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів
Міліція: водій автобуса, протараненого потягом, міг бути сектантом
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...