Світовий банк провів дослідження ефективності державного управління у 212 країнах світу. Одним з головних аспектів дослідження стала ефективність держави у боротьбі з корупцією. Україну за цим показником визнано одним з аутсайдерів Східної Європи. Гірше – лише Росія й Білорусь.
Максимальну кількість балів (100% ефективності) цього року експерти Світового банку присудили Фінляндії. Таку оцінку країна отримує, починаючи з 1996 року, коли дослідження було проведене вперше.
На думку німецького політолога Олександра Рара, рівень корупції в Європі в 2008 році значно знизився за рахунок посилення нагляду за банками. Зокрема, європейські лідери вже домовилися про створення єдиного органу для фінансового нагляду на всій території ЄС. "Незабаром в Європі буде дуже складно проводити будь-які тіньові фінансові операції", - вважає Рар. В той же час аналітики Світового банку стверджують, що низка країн світу не борються з корупцією. Так, політика Сомалі і Північної Кореї була прирівняна до нуля.
Українська влада в минулому році показала результативнішу боротьбу з хабарами. Такі висновки зробив Світовий банк, додавши країні 1%. Тепер оцінка України складає 28%. Не дивлячись на таке незначне поліпшення, боротьба проти корупції в Україні як і раніше оцінюється як найнижча у східноєвропейському регіоні. Згідно з недавнім дослідженням, проведеним в Україні в рамках спільного проекту Європейської комісії і Ради Європи, найбільш корумпованими в Україні вважають сфери медичного обслуговування (16,7%) і освіти (6,6%), а також дорожню автоінспекцію (6,1%).
Гірше ситуація тільки в Росії і Білорусі, боротьба проти хабарів в яких була оцінена в 15% і 24% відповідно. Лідером же в боротьбі з корупцією на пострадянському просторі стала Грузія (51%).
Оцінка проводилася у відсотках: чим вище відсоток, тим вище ефективність. Держави, антикорупційна політика яких була визнана найбільш ефективною, отримали найвищий бал.
|