В Україні наступні місцеві вибори відбудуться 27 березня 2011 року, заявив спікер Верховної ради України Володимир Литвин.
"Необхідно нагадати, що в законодавстві є деякі виниклі розбіжності, зокрема, з вини парламентарів. А саме: місцеві голови обираються на чотири роки, а депутати місцевих рад - на п'ять років. Ми не можемо дозволити собі розкіш постійно знаходитися у виборчому процесі", - відзначив він.
"Друга проблема - як бути з місцевими радами і головами міст, вибраними на дострокових виборах? За загальною логікою, вони повинні обиратися на чергових виборах. Але є рішення Конституційного суду України (КСУ) на звернення київської влади, що міські голови і депутати, обрані на позачергових виборах, повинні працювати на своїх посадах п'ять років. Тобто, ми таким чином втягуємо країну в постійний виборчий процес", - додав спікер.
"Наприклад, з 2006 року було ухвалено рішення про проведення майже тисячі дострокових місцевих виборів. Скоро ми ще голосуватимемо про проведення дострокових виборів. Якщо слідувати цій логіці, то нам доведеться за кожною місцевою радою ухвалювати рішення про дострокові вибори. Не загальна ухвала, а 30 тис. ухвал! Тому, за умови, коли ВР, отримавши висновок КСУ, зможе проголосувати цей законопроект на поточній сесії і направити його до КСУ, у разі потреби внісши до законопроекту ті або інші зміни відповідно до обумовленням, то на початку наступної сесії, у вересні, ми можемо прийняти його в остаточній редакції не менше ніж 300 голосами. Тоді в правовому плані проблема легітимності буде вирішена. Якщо цього не відбудеться, то виникне питання про легітимність місцевих органів влади, і це буде прямою відповідальністю з боку ВР. Але я сподіваюся, що здоровий глузд у нас спрацює", - сказав Литвин.
Нагадаємо, 1 квітня Рада відправила законопроект щодо зміни дати виборів та строку повноважень мерів, місцевих та селищних рад до Конституційного суду. Згідно з самим законопроектом, вибори до місцевих рад пропонується провести 27 березня 2011 року та збільшити строк повноваження депутатів до п'яти років, а також встановити строк повноважень сільського, селищного, міського голови п'ять років.
За відповідну постанову проголосували 401 депутат.
Згідно із постановою, проект закону про зміни до конституції щодо строків повноважень Верховної ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів скеровано до КС як невідкладний.
КС має розглянути законопроект до 15 червня 2010 року.
|